کوچ

کوچ

نویسنده ی این وبلاگ ظرفیت نظرات مخالف را دارد.
اما خون آدمی که نظراتش بوی نصیحت بدهد پای خودش است!

آخرین مطالب
جمعه, ۷ اسفند ۱۳۹۴، ۰۲:۰۵ ق.ظ

ژست ناامیدی یا تولید مثل قضا قورتکی؟

ببین، من حق دارم ناامیدترین آدم روی زمین باشم. می تونم صبح تا شب این مملکت را به فحش ببندم که درست بشو نیست. اما تویی که بچه دار شدی یا برای تکثیر خودت دقیقا در همین مملکت برنامه داری، یا روی حرف هایی که می زنی بیش تر فکر کن یا کارهایی که انجام می دهی.

موافقین ۵ مخالفین ۰ ۹۴/۱۲/۰۷
آیبک

نظرات  (۱۳)

واقعا که حرف حساب میزنی :)))
پاسخ:
مرسی از تایید شما :)
۰۷ اسفند ۹۴ ، ۱۲:۲۹ آدرینا عظیمی
اعتراض وارد است.. (دوف، دوف، دوف.. صدای چکشه!! قاضی)
پاسخ:
:))
۰۷ اسفند ۹۴ ، ۲۲:۱۷ بلاگر کبیر ^_^
خوب یعنی هر کی از مملکتش راضی نیست یا بره یا بچه دار نشه یا نگه راضی نیست؟
پاسخ:
نه عزیزم. اظهار نارضایتی با اظهار ناامیدی فرق داره.
حرف من اینه که شما اگه امیدی به آینده ی این کشور نداری با چه عقلی یک موجود دیگه رو میاری به این قبرستون؟
منم سوال و ابهام برام پیش اومد، چون متنت ثقیل بود، اولش نفهمیدم! فقط حس کردم اعصابت بهم ریخته ست :-)  الان با جواب کامنت بلاگر کبیر، فهمیدم. :-) 
حرفت درسته اما خب پس ارضای خودخواهی این افراد، چی میشه؟

خداروشکر من موضعم در این مورد مشخصه :-) 
پاسخ:
بله من بین نگاه سیاسی و برنامه های آتی شما تناقضی نمی بینم :))
۰۸ اسفند ۹۴ ، ۰۰:۴۶ فاطیما کیان
کاش همه مثل شما بودن دکتر !

یه ضرب المثلی هست آیبک جان میگه یا رومیه رومی یا زنگیه زنگی که اینجا کاربرد داره منتها مردم ما دوست دارن محض تونع هم که شده تلفیقی از رومی و زنگی و همون چپ و راست و کلا هر تضادی که به فکرت میرسه باشن , یاد یه دوستی افتادم که همیشه عرقش سر جاشه + نمازها و روزه هاش !
پاسخ:
حدیثی هست که میگه یک روز میان به پیامبر میگن فلانی کارهای بد بد می کنه اما نماز هم می خونه. پیامبر جواب میده ایشالا همین نماز سر به راهش می کنه. پس شما هم بگو ایشالا :))
۰۸ اسفند ۹۴ ، ۰۰:۴۶ فاطیما کیان
تنوع :|
به نظرم یه عده همیشه هستند که گه زیادی می خورند برای ابراز وجود و نباید جدیشون گرفت!
پاسخ:
همینه! نباس جدیشون گرفت
با حرفتون مخالف هستم. خانم مرضی از وب روزنومه چی پست مشابهی داشتن چند سال قبل. از آدمی نوشته بودن که گفت نمیخواد زنده بمونه و با اشاره به صدای شرق شرق مسواک زدنش و نقالی که دندونای خرابشو میشمرد اونشب گفته بودن تضاد اون ناامیدی رو با اون مسواک زدن شدید و حدید چجور باور کنیم؟!!
ناامیدی و میل به مردن یه چیزه ولی دلیل نمیشه مسواک نزنیم که با درد دندون بمیریم! 
فرضا جامعه ی ما هم اگه مریضه و ما از زنده بودنش قطع امید کردیم دلیلی نداره با بچه دار نشدن (معادل مسواک جامعه مثلا!) و پیر کردن جامعه از یه درد غیر مرض فعلی بکشیمش!! بنده خدایی که سرطان داره و از زندگی ناامید باز باید مسواکشو بزنه.
البته که کلا موضع شما رو در قبال بچه دار شدن و مسوولیت دربرابر بچه ای که دریچه های این دنیا رو به روش باز میکنیم میدونم. ولی خوب من بهش به جبر طبیعت نگاه میکنم الان شاید. و اینکه تو همین جامعه ی بیمار مثلا با این وضعیت بهداشت گهش فردا اگه من مثل مامانم سکته مغزی کردم یه تخم سگی با کمی دلبستگی بهم باشه که یکم تر و خشکم کنه از رو مهر پدر و فرزندی! بر عکس این پرستارهای اکثرا  بدکاره ی(فحش رکیکه اینجا منظورم نه خود ذات عمل بدکاری!دلم نیومد به مادرشون فحش بدکاره بدم)  بیمارستانهای ایران. مثلا! در این بین سعی میکنم شاید که به بچه م یاد بدم که برخلاف من چجور آدم ناامیدی نباشه و یادبگیره زندگیش دست خودشه...
در یک جمله من همون به چشم جبر طبیعت میبینمش و اصلا دوست ندارم برخلاف قانون طبیعت در سن 50 یا 60 سالگی در توانم بوده باشه اما فرزندی نیاورده باشم. هرچقدر هم سرنوشت اون بچه قراره شوم باشه. این تئوری کشککی آخر نظر شخصیمه صرفا
پاسخ:
 اون آدم از زنده بودن ناامید شده بود؟ فک می کرد فردا پسفردا می میره اما داشت مسواک میزد؟ پس اونم داشته زر مفت می زده و ناامید نبوده.
آزمایش های پزشکی رو معمولا روی آدم های در حال مرگ انجام میدن چون وقتی امیدی نیست چه فرقی می کنه بر اثر چی بمیری؟  حالا از بحث خارج نشیم. شما هم اگه اظهار می کنی هیچ کور سوی امیدی نداری و به نظرت این کشور جای زندگی نیست اما همچنان یکیو می خوای بیاد تر و خشکت کنه شما به شدت خودخواهی و این اصلا به نظر من مشکلی نیست به شرطی که زیر بار خودخواه بودن خودت بری و نخوای با مثال مثلا مسواک توجیهش کنی.

بله زیر بار خودخواهی خودم میرم و حتی چند سالیه به طرفداران اون تئوری پیوستم که میگن ریشه ی تمامی کارهای آدمی خوددوستیه و هیچ کاری در ذاتش برای بقیه انجام نمیشه بلکه جرقه ی همه شون ارضای یه خواسته و میل درونی خود آدمه حتی شیر دادن بچه مثلا.

و یه نکته عجیب
+ الآن یعنی اگه پدر و مادر بد وارثی تو خونه سالمندان یا گوشه بیمارستان افتاده باشن و از دست بچه هاشون غصه بخورن این کار اسمش خودخواهیه از نوع بدش؟!!!  رابطه والد و فرزندی این بده بستون محبت تو ذاتش هست و یک عمر پدر مادر بی دریغ برای بچه زحمت میکشن و کاملا حق دارن حتی از روی خودخواهی تو پیری انتظار نوازش از بچه هاشون داشته باشن و اصلا و ابدا و به هیچ وجه به هیچ وجه زیر بار تقبیح این انتظار کاملا بجا از جانب شما نمیرم... به شدت با شما مخالفم در موضعم در قبال این خودخواهی. 
اونقدری شدید که شاید پاش بیفته با پسرایی که قبول ندارن رسالت فرزند پس دادن نوازش پدر مادر در دوران پیریه گلاویزم بشم کار به مشت و لگدم بکشه اونقدری که من نفرت دارم از غرور این دسته فرزندان مملکت! 
پاسخ:
"...تقبیح این انتظار کاملا بجا از جانب شما..."
میشه درگیری های درونیت رو به من نسبت ندی؟ میشه افکارت رو حرف نکنی و تو دهن من نگذاری؟
۰۸ اسفند ۹۴ ، ۱۲:۳۳ فاطیما کیان
عجب چیزی گفتی دختر :))
آمین ! :))
پاسخ:
:))
"به شرطی که زیر بار خودخواه بودن خودت بری و نخوای با مثال مثلا مسواک توجیهش کنی."

اگه این خودخواهی تقبیح شده نباشه پس نیازی هم به توجیهش نیست قطعا
پاسخ:
میشه یک نگاهی هم دقیقا به جمله ی قبل "به شرطی" بندازی؟
در ضمن من صحبتی درباره ی وظیفه ی فرزند در قبال پدر و مادرش یا انتظارات پدر و مادر بعد بچه دار شدن و بزرگ کردنش نکردم. من دارم درباره ی "تصمیم به بچه دار شدن از طرف افرادی با نگاهی مشخص به شرایط موجود" حرف می زنم.
درسته که گاهی گنگ می نویسم اما نه اون قدر که همچین برداشت های بی ربطی از نوشته ام بشه.
من باید یه اعترافی بکنم. کامنتا رو کلا با گوشی دادم و خوندم و الآن که اومدم پای لپتاپ دوباره همه کامنت و پاسخها رو خوندم و در مورد اون پاسختون "شما به شدت خودخواهی و این اصلا به نظر من مشکلی نیست"

این عبارت "از نظر من مشکلی نیست" رو اگه دفعه اول بهش توجه کرده بودم اصلا کامنت بعدش رو نمی ذاشتم. حق با شماست من معذرت می خوام
پاسخ:
خواهش می کنم
هیچ کدوم اینا ... باید با قوانین خودت زندگی کنی و برای خوشحال بودن خودت بجنگی حالا هرجا که میخواییم باشیم !
پاسخ:
وقتی می جنگی یعنی انگیزه داری. یعنی به پیروزی امید داری، یعنی ناامید نیستی. پس فقط به لفظ می گی که ناامیدی. پس فقط داری ژست می گیری

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی