کوچ

کوچ

نویسنده ی این وبلاگ ظرفیت نظرات مخالف را دارد.
اما خون آدمی که نظراتش بوی نصیحت بدهد پای خودش است!

آیبک در اینستاگرام: aybaknevesht

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ

women's sexual drive

یک دسته صفحاتی تو اینستاگرام هست که افراد از ادمینش خواهش می‌کنند که مشکلات حاد خوانوادگیشان را به اشتراک بگذاره تا ما فالوئرها و خواننده‌ها که تو گِل مشکلات شخصی خودمان داریم دست و پا می‌زنیم بیایم و بر اساس تجربیات محدود و عقده‌های روانیمان مشاوره بدیم و برایشان نسخه بپیچیم. من به این صفحات خیلی علاقه دارم، واقعا مفید و سرگرم‌کننده‌اند به ویژه وقتی خودمم به صف مشاوره‌دهنده‌ها می‌پیوندم!

چند وقت پیش خانومی که تو دوران عقد و نامزدی به سر می‌برد نوشته بود که همسرش از همه لحاظ خیلی خوبه اما این خانم اصلا بهش تمایلی نداره و از ما خواسته بود که کمکش کنیم. یک دسته کامنت‌ها می گفتن نگران نباش، علاقه کم کم ایجاد می‌شه. دسته دیگه معتقد بودند که این مسئله را نباید دست کم بگیره. این وسط کامنت یک آقایی نظرمو جلب کرد که نوشته بود شما دخترها توقعتون بالاست، هر کی بیاد یک عیبی روش می گذارید و ال و بل. در جوابش تاکید کردم که این تمایل می‌تونه ربطی به پول و موقعیت طرف مقابل نداشته باشه. جوابش پرخاشگرانه‌تر شد که پس به چی ربط داره؟ دست بزن داشته باشه خوبه؟! دیگه چی می خواین شما دخترا؟؟

با این جوابش دوزاریم افتاد که مشکل این نفهمی از کجاست و این بار تلاش کردم با دنیای آشنای خودش باهاش حرف بزنم و گفتم ببین یک چیزی هست به اسم تمایل جنسی که آدم به بعضی‌ها با وجود بی‌پولی و بیکاری و زیبا نبودن (بنابر معیار رایج زمان) ... پیدا می‌کنه و به بعضی دیگه با وجود پول و قیافه و شان اجتماعی و ...نه. شاید برای شما اتفاق نیفتاده تا حالا تا درکش ‌کنین....از اونجایی که در فرهنگ غالب برای یک مرد پذیرش اینکه تجربه یا توان درک جنبه‌هایی از امور جنسی را نداره سخته و ننگ محسوب میشه، این آقا دست کم اینجا حرف منو پذیرفت و کوتاه اومد. ولی چرا این آقا از اول متوجه مشکل و حرف این خانم نشد؟ چرا به فکرش خطور نکرد که این خانم احتمالا تمایلات و اولویت‌های جنسی هم داره؟ آیا اگه یک مرد این پیغام را می گذاشت کامنت‌هایی از قبیل حالا کم کم تمایل پیش میاد و درست میشه و مهم اخلاقه و... دریافت می‌کرد؟

این یکی از صدها نمونه‌ی به ظاهر بی اهمیتیه که نشان میده تمایلات جنسی زنان به رسمیت شناخته نمیشن، چون در نظام مردسالار زن نقش سرویس‌دهنده و ابژه جنسی را داره. این پست‌های من قراره ادامه داشته باشه. تو پست بعدی می‌خوام یک نمونه جالب از کتاب مقدس بیارم.

پ.ن. نقل و قول‌های این پست تقریبی هستند.

پ.ن. عنوان چرا انگلیسیه؟ چون این پست ها و فکر پشتش توطئه بیگانه برای به انحراف کشیدن جوانان آفتاب مهتاب ندیده ماست لابد!

موافقین ۱۳ مخالفین ۰ ۹۷/۰۴/۱۳
آیبک

نظرات  (۱۰)

صرف نطر از اینکه  من از این جور صفحه ها اصلا خوشم نمیاد ..
درسته که این مسئله مهمه اما واقعا شرایط سختی است ..بیشتر از اینکه به طرف مقابل چه زن چه مرد بستگی داشته باشه به خود شخص بستگی داره ..خیلی راحت نمیشه صحبت کرد ولی شرایط بسیار بدی است ...

پاسخ:
دقیقا همین طوره. به خود شخص بستگی داره و هیچ دو نسخه ثابتی برای مردها و زن ها وجود نداره.
امیدوارم به مشاوره واقعی مراجعه کرده باشه
1. قبلنا آدما این جور مسائل و تو جمعهای خانوادگی و دوستان مطرح می کردن و مشورتای مختلف میگرفتن، مفهوم مشاور لابد وجود نداشت. الان با این همه تبلیغ و آگاهی اجتماعی و علم به اینکه اینکار نیاز به مطالعه و دانش داره، عقب افتادگی زیادی رو نشون میده که هنوز دنبال گرفتن راهکار از آدمایی هستیم که تجربه هاشون محدود به دوروبرشونه نه دنیای اجتماعی گسترده...(آخرش من فکر میکنم هرکسی راهی رو میره که دلش میخواد، بقیه اش واسه توجیه کردن انتخاب اون راهه)
2.فکر کنم نسل ما با وجود اینکه این تابو رو شکسته که درباره نیازهای جنسیش حرف بزنه و مدعی باشه، بازم حیای افراطی رو واسه سرپوش گذاشتن روی این نیازهاش ادامه میده که باعث میشه یه همچین مشکلاتی حتی سالها بعد ازدواجم وجود داشته باشه. یه چیز دیگه هم هست البته، صرفا تمایل جنسی به کسی ضامن خوشبختی نیست، برای عده ای درآمد و شان اجتماعی و تحصیلات ضمانت قوی تری هست که میتونن اون جنبه رو با خوشبینی در آینده پیشبینی کنن. کدوم عاقلی حاضره صرفا به خاطر تمایلش به یه آدم سطح پایین که از استاندارداش دوره ازدواج کنه؟ اگه راهی وجود داشت که نیازهای جنسیش و با اون آدم رفع میکرد، بعدا بهش فکر روشن تری رو برای تصمیم گیری میداد. این طور نیست؟
پاسخ:
اون عبارت توی پرانتزت خیلی درسته به نظرم :)
آره آدم ها باید به خودشناسی برسن تا الویت هاشونو بشناسن و بر اساس اون تصمیم بگیرن تا در آینده رضایتی که بایدو از زندگی داشته باشن و واقعا نسخه ای که برای همه عمل کنه وجود نداره. در جواب سوال آخرت هم همینو باید تکرار کنم. برای عده ای اینی که میگی جواب میده و برای عده ای شاید بیش تر باعث کور شدن چشم عقل باشه. باز هم نیاز به خودآگاهی داریم که اونم ارتباط مستقیم به آموزش و چیزهای دیگه ای داره که ما به اندازه کافی نداریمش
نهار نخورده بودم پست رو که خوندم رفتم اول یه نیمرو و دلستر زدم قند به مغزم برسه بلکه هم کمتر پاچه بگیرم هم یکم بتونم افکارم رو در مورد این پست مرتب کنم.

میخ اول - مثل همیشه میگم هرچی به ساختار ارضای جنسی جامعه فکر کردم همیشه نتیجه نگرفتم و بازم میگم جامعه ما از نظر جنسی مریضه. الانم فقط فکرایی که تو ذهنمه رو میگم این افکارم قرار نیست لزوما درست باشه یا دردی از این ساختار مریض دوا بکنه. (یک توضیح هم بگم که من تجربۀ رابطه حضوری نداشتم هیچ وقت و همین باعث میشه خودم بیشتر از شما به صحت حرفام شک داشته باشم. هرجا هم از رابطه حرف میزنم منظورم رابطه به صُوَر دیگه هستش مثل تلفنی، چت یا ....)

نقطۀ عطفی به نام ازدواج؟ یه اعتراف زشت بکنم، برای منِ مرد جذب کردن یا به قولی مخ زدن یک خانم متأهل همیشه خیلی راحتتر از جذب یک دختر بوده از نظر جنسی. دوست دختری دارم که خونشون یه اتوبان موازی با ما فرق داره و به طرق مختلف من برا این دختر وقت و هزینه کردم و دریغ از یه بوس تو دو سال، هروقت که خونه تنها بودم صدجور التماس ولی با این جواب روبرو شدم که "خوشت میاد کسی با خواهرت اینجور حرف بزنه؟". در عوض خانمهای متأهلی بودن از شهر یا حتی استانهای دیگه که اصرار به دیدار حضوری داشتن حتی یکیشون برا یه بوس تا پاساژ دم خونمونم اومد پیام داد که هر جور شده همو ببینیم (توضیح: که تو هر 3 یا 4 مورد من ترسوتر از این بودم که ریسک رابطه با متأهل رو بپذیرم ربطی هم به اعتقادم نداشت).
نمی دونم چرا متأهلها (حتی مردها) تو بحث جنسی همیشه تشنه تر هستن. این مرز تأهل تو جامعۀ مریض ما به نظرم یه نقطۀ عطف شده برا سرباز کردن عطش جنسی. نمی دونم، شاید غلط جا افتاده که دختر قبل ازدواج دنبال موقعیت عالیه (مثل دوست دختر من که همیشه رؤیای یه خواستگار پورش سوار رو داشته از روز اول) و بعد ازدواج که حالا چه با مرد ایدالش از نظر موقعیت و ثروت ازدواج کرد چه نکرد، حالا تازه انگار بخش جنسی هم براش مهم میشه.
تقصیر رو از گردن خود مردا بر نمیدارم؛ غالب مردهای بی مسئولیت هم ترجیح میدیم به جای ازدواج بریم سمت ناخودآگاهی که برامون مسئولیت نداشته باشه، یعنی رابطه با خانم متأهلی که می دونیم هر قولی ازمون بخواد قول ازدواج نمی خواد. ولی این وسط تقصیرا یه جورایی پنجاه پنجاهه. هر دو سمت قضیه برقراره. هم متأهلها تمایل بیشتری برا رابطه دارن و هم پسرا از مسئولیت ازدواج فرارین احتمالا.
در مورد بحث تمایل در دوران نامزدی: این ازدواج اشتباهه لزوماً ربطی هم به توانایی جنسی مرد نداره به نظرم. دکتر شیری تو یکی از لایوهاش یادمه این رو یکی از شروط انتخاب ازدواج عنوان کرد اصطلاحاش یادم نیست. گفت حالا من به شیوۀ مورد ندارش بخوام بگم اینه که شما موقع انتخاب نگاه کنی ببینی بغل طرف دوست داشته باشی بری. خودم هم یه سری یه پسر بودیسم رو سوار کرده بودم تو تپسی. دوست دخترش وسط راه خونشون پیاده شد پسره رو تا برسونم اکباتان بحث ماه تولد شد گفت؛
"من پسر فروردینم یه دوست دختر تیرماهی داشتم بشدت همه چیمون خوب بود هرکی ما رو میدید میگفت فلانی منتظر چی هستی چرا ازدواج نمی کنی با این دختر. همه چی خوب بود ولی اون کشش سکس زن و شوهری بینمون نبود. برعکس این دوست دختر اسفندیم که میدونی دختر اسفند تسلط کامل داره رو مرد فروردین."

رؤیای شبانۀ زن؟ در آخر هم دنبال جمع بندی حرفایی که خودمم به صحتشون شک دارم نیستم. ولی فقط یه یادآوری بکنم از لیریک آهنگ A woman's Heart حضرت کریس دی برگ، که می فرمایند
A woman's heart is filled with passion
A woman's heart is filled with lust
If you don't believe that these things happen
Could be the biggest mistake that a man can make

A woman's night is filled with dreaming
Of the perfect man, who may not be you
If we don't see what she's been missing
Could be the biggest mistake that a man can make
برداشت از لیریک آزاد -
در کل هم حرف زیاده ایشالا که همه چی درست بشه
کامنت خانم " یه مریم" خیلی خوب بود
پاسخ:
من باهات همدردی می کنم شهاب. منم یکیو داشتم در حسرت یک بوس منو گذاشت. ازش نمی گذرم :))
 خب خودت با پای خودت اومدی و به نکته خوبی اشاره کردی. این تفاوت زن های متاهل و زن های مجرد از کجا میاد؟ زن مجرد نیاز جنسی نداره و زن متاهل داره؟ خیر. همین که یک زن متاهل ریسک رابطه با غیر شوهرش را می پذیره؛ نشون میده که این تمایل و نیاز می تونه چقدر در یک زن هم شدید باشه و موانع فرهنگی و اجتماعی تونسته چقدر در سرکوب تمایلات جنسی زنان پیش از ازدواج موفق باشه که همون زن احتمالا پیش از ازدواج حاضر نبوده یک بوس کوچولو هم بده. این یعنی قدرت فرهنگ و عرف و سنت در کنترل سکشوالیته زنان. صد البته که من افسارگسیختگی جنسی بعضی مردها رو هم نتیجه همین فرهنگ می دونم که جای بحثش نیست.

بله، موضوع هم اصلا توانایی جنسی نامزد اون خانم نبوده. یعنی اصلا کلا موضوع نامزد اون خانوم نبوده. موضوع فقط و فقط احساسات همون خانومه.

ممنون از این لیریک. به نظرم گویاست.
۱۶ تیر ۹۷ ، ۰۱:۴۳ یه مریم دیگه
ایبک عاشق نوشته هاتم.یعنی هرچی بیشتر میخونم مشتاق ترم برای خوندن پست های جدیدت
پاسخ:
اشتیاق منم به نوشتن به خاطر شماهاست :)
من اون فردی که کامنت گذاشته بود "شما دخترا توقعتون بالاست و..."
میخوام بهتر و مترقی تر فکر کنم
توصیه و پیشنهادت بهم چیه؟
پاسخ:
یعنی فکر می کنی دخترا کلا پر توقع ان؟ یا تمایل جنسی ندارن؟ یا هر دو؟
بله خیلی از دخترا پرتوقع ان. فک می کنن تو ساختن زندگی وظیفه ای ندارن و یکی دیگه باس بیاد واسشون بسازه. این که خیلی ها این جور فک می کنن طبیعیه چون تو جامعه مردسالار بزرگ شدن و ارزش های حاکم بر این جامعه همینه یا نتیجه اش همینه. اینکه زن یک جور سرویس بده و مرد یک جور دیگه. تیشه به ریشه مردسالاری بزنید تا دخترها هم از بچگی یاد بگیرن که از نقش پرنسس بیان بیرون و در شرایط برابر تلاش کنن و زندگیو بسازن و توقع شاهزاده و اسب سفید نداشته باشن.
آیا فک می کنی زن ها تمایل جنسی ندارند؟ خب به این فکر کن که زن ها هم انسانند. توصیه دیگه ای بلد نیستم.
اگه کلا منظورت چیز دیگه ای بود که لطفا بیش تر توضیح بده
منظورم این بود اگر راهکار و پیشنهادی داری بهم بگو تا بتونم بهتر فکر کنم و بهتر باشم
همونطور که گفتی من محصول این جامعه فلان هستم
هرچند میخوام متفاوت باشم و اشتباهات عرفی رو تکرار نکنم اما باز میبینم ناخوداگاهم مقاومت میکنه و در حواس پرتیهام همونی هستم که ازش بدم میاد
به طور مثال اگر کتابی در این خصوص هست بهم معرفی کن
معاشرت با ادمهایی که اندیشه هایی انسانی تر دارن هم میتونه کمک کنه که شرایطش محیا نیست برام
پاسخ:
کتابی نمیشناسم. 
همین که قبول داری بخشی از این عرف اشتباهه. همین که تلاش می کنی انسانی تر به همه چی نگاه کنی خودش بخش بزرگ و مهمی از این سیره. ما همه پر از اشتباهیم ولی همین تلاشمونه که ارزشمنده
معاشرتو تو اینستاگرام هم میشه داشت. من خودم از آدم های تو اینستاگرام خیلی چیزا یاد گرفتم. دست کم تنوع رو میشه دید
کلیت قضیه رو موافقم،اما درباره سوالی که پرسیدی که اگه مرد بود هم مردم همین جوابارو می دادن؟
یه سالی هست که یه صفحه مشابه رو دنبال می کنم و بارها شده مردی همینو بگه که طرف معیارامو داره ولی هنوز بهش علاقه مند نشدم و یکی از جوابای ثابت همیشه همینه که یه مدت صبر کن بهش علاقه مند می شی.
خانوما هم که همچین سوالی مطرح کنن جوابش همینه.حداقل مشاوره دهنده های اون سایت که به تاثیر زمان خیلی معتقدن.منم هستم.
((: جالبه بعضیاحتی کوتاهم نمیان
پاسخ:
حرفا می زنی! مرد کم بیاره؟!

1- من فکر میکنم این پیج ها صرفا یه فرآیند جذب فالووره . یعنی صاحب صفحه و سوال کننده  چه بسا یک نفر باشند.

2- با موضوع حرفت در خصوص مفعول بودم زن در نظرگاه مردها تا حدودی موافقم اما در نسل جدید کمتره

 

 

جالب بود

موافقم!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی