کوچ

کوچ

نویسنده ی این وبلاگ ظرفیت نظرات مخالف را دارد.
اما خون آدمی که نظراتش بوی نصیحت بدهد پای خودش است!

دوشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶ ق.ظ

طبیب

باز هم سوال. اول باید کمی ناله کنم.

من هیچ وقت از نظر بدنی قوی نبودم. نه این که مدام بیمار باشم. اتفاقا به کل با اصطلاحات پزشکی بیگانهام و اسم ساده ترین داروها را هم نمیدانم چون شاید سال به سال حتی سرما هم نخورم (بزنم به تخته). اما زود احساس ضعف و خستگی میکنم. خیلی دوست دارم جدی ورزش کنم اما میدیدم که کم میاورم. این تابستان از یک طرف با بلاهایی که سر اعصاب و روانم آمد و طرف دیگر بعد دوره داروهای تقویتی که زیر نظر دکتر خوردم و بهم نساخت و حالم را بدتر کرد، هر روز بیشتر احساس کردم که تمام اعضا و جوارحم دارد تحلیل می رود. انگار سلولهایم دارند ازبین میروند بدون اینکه جایگزینی داشته باشند. چند روز پیش دخترخالهام برای چندمین بار داشت از متخصص طب سنتی میگفت که مدتهاست زیر نظرش داروهای گیاهی مصرف میکند و صداقت و مهارتش بهش ثابت شده. از آن جایی که من شاگرد مرشد هستم و او هم با علم جدید پزشکی میانهای نداشت ، آدرسش را گرفتم تا شاید این آخرین امید، من را به آرزوی تبدیل شدن به یک آدم خوش بنیه برساند.

امشب با مامان پیشش بودیم. وقتی حرف هایم از زمین و زمان تمام شد یک ذرهبین برداشت و ناخنها و پوست دستم و زبان و پلک پایینی ام را بررسی کرد. بعد یک جوری که انگار حرفهایم را جدی نگرفته رو کرد به مامان و چند تا سوال عجیب از بچگیام پرسید و تا آخر هم مخاطبش مامان ماند! لب کلامش این بود که شما همان اول هم در ساختت کم کاری شده اما الان دیگه خیلی کلنگی شدی یا مثل اتومبیل قراضهای هستی که حالا به سربالایی رسیده و کار از هل دادن هم گذشته. البته وقتی دید خیلی تو دلم را خالی کرده گفت: البته ماشالا ماشالا! چه طبعی، هر مردی آرزوشه زنی مثل شما داشته باشه!  :)))

بعد یک ساعت من را با کلی دمنوش و عرقیات و شیره و کپسولهای گیاهی و یک جیب خالی فرستاد خانه. امیدوارم که اینها موثر باشند اما ایمان ندارم، به ویژه که در خانه ما هیچ وقت این جورچیزها جایی نداشته. شما به طب سنتی ایمان دارید؟ آیا تجربهای دارید؟ یک چیزی که به تقویت باورم کمک کند تا دست کم با تلقین کارساز بشوند. شاید به بقیه هم کمک کند. اگر تجربه بدی دارید نگویید لطفا. چون پول دادم و باید بخورمشان در هر صورت!

 

موافقین ۳ مخالفین ۲ ۹۷/۰۶/۱۲
آیبک

نظرات  (۱۱)

ایمان نداری؟! خانوم شما که تحصیلکرده ای ،، الان آلمان و اسراییل حدود ۹ سال ، و فرانسه و سوییس حدود ۷ ساله که داروهای شیمیایی رو بشدت محدود کردن و دارن تماماً داروهای پایه گیاهی میزنن. این روال احتمالا ۳۰ سال دیگه بما برسه. 
توی ایران ، درمان با طب سنتی و گیاهی فقط کار ۳ یا ۴ نفره. خیلی سخته. اما بهبود اوضاع طی مدت زمان، خیلی راحته. اگه دکترت خوب بوده باشه، خوبه. البته حوصله میخواد، چون طب سنتی یه سبک زندگیه، نه راه درمان سریع. یه اصلاحه. 
و البته سمت شما دوتا از قویترین شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی کشور هم هستن. هرچند که خیلی پولکی ان و هنوز با ما راه نیومدن... :-)
 
پاسخ:
ایمان آوردم، بر من خشم مگیر!

در ضمن مرگ بر اسرائیل
فرگوسن یادمه تو یکی از بازیهای منچستر یونایتد بعد بازی گفت فلان بازیکن تو بازی گفت تعویضش کنیم و ما تعویضش کردیم اگرچه پزشک تیم گفته بود میتونه ادامه بده چون من اعتقاد دارم هیچ پزشکی قدر خود فرد از بدن خودش شناخت نداره (توضیح اینکه فرگوسن ورای یک منیجر باشگاهی بوده همیشه و شیوه ش یک شیوۀ صحیح مدیریتیه و جوری که الان هم یکی از لکچرر های دانشگاه هاروارده).
هر عقل سالمی میدونه دوغ و شیر برا بدن مفیدن و نوشابه مضر. ولی خوب من شخصا میبینم به شیر حساسیت دارم سردرد میگیرم میخورم و دوغ بشدت برام خواب آوره. و چون معمولا نهار و شام ندارم خونه بدون قند نوشابه زندگی برام جهنمه. برا همین طبق شناخت خودم از زندگی خودم ترجیح میدم الان یه زندگی خوب با نوشابه داشته باشم تا یک زندگی خواب آلوده با دوغ :)) حالا نمی دونم آینده دیابت و پوکی استخون چی قراره سرم بیاره فعلا که دو سالی هست روزی 0.7 تا 1 لیتر نوشابه میخورم!

+ من به طب سنتی ایمان دارم خودم.
پاسخ:
ایمان داری و رژیم غذاییت اینه؟!
شاید بعضی متخصص های طب سنتی عقل سلیم ندارند اما شنیدم که کلا لبنیات را سم می دونن.
دوغ یا نوشابه؟ یک گزینه سومی هم هست که ما مستضعفیم می خوریم، آب! البته با فاصله از غذا.
قند نوشابه هم جایگزین داره حتما. احتمالا به کافیین نوشابه معتاد شدی.
خاله من آلمان زندگی میکنه.میگه اونجا مریض بشی بری دکتر فقط بهت داروی گیاهی میده.اصلا قرص مسکن و از این جور چیزا نمیدن.سرماخوردگی هم با دمنوشهایی مثل بابونه و مریم گلی و...درمان میکنن.ما خودمون هم هر وقت پاییز شروع میشه شروع میکنیم به خوردن دمنوش بابونه و مرزه و دارچین و زنجبیل و خوردن چیزایی مثل سیر و ...و واقعا هم احساس میکنم تأثیر خیلی خوبی داشته همیشه.
به نظر من ادامه بده و سعی کن امیدوار به نتیجه خوب هم باشی.البته باید صبور باشی و انتظار نتیجه سریع نداشته باشی.
پاسخ:
مرسی که جواب دادی.
دکترم هم گفت به این زودی ها جواب نمی گیری
۱۲ شهریور ۹۷ ، ۱۶:۳۲ سولماز(همون پژمرده نمی شود)
سلام . من مذهبی نیستم و مذهبی ها رو هم جز معدود افرادی ، دوست ندارم، اما یه صفحه ای هست تو اینستاگرام که گویا قبلا وبلاگ هم داشته. مطالبش بدک نیست. البته در زمینه طب اسلامی( سنتی یا ایرانی نه). hajiii.blog.ir
پاسخ:
سلام. به این آدرس رفتم چیز مرتبطی پیدا نکردم. البته فهرست موضوعی وبلاگ هم غیرمتعارف بود:))
یه مدت پیجشو دنبال کنید . لابه لای روزمرگی هاش مینوسه و تو استوری هاش. البته بیشتر اصلاح تغذیه اس تا دوا و درمون. 
مثلا یه چیزی هست به اسم‌سویق . سویق عدس و سویق جو و ... معمولا به غذا میگن اضافه کنین. یا میگفت سر بادمجونو بکنین و آبپز کنین و آبشو بخورین برا دیابت خیلی خوبه. یا یه مطلبی داشتن که یه بنده خدایی انگشتش قطع میشه و با یه ضمادی هر روز بهتر شده و حتی ناخن شروع به رشد کرده. بسیار معتقد به شخصی به نام آیت الله تبریزیان هستن. مطالب روزمره با بعضی تجربیاتشون از طب اسلامی قاطیه به خاطر همین شاید مطلب مرتبط پیدا نکردین. البته خودشون شخصا مشاوره نمیدن و رجوع میدن به آیت الله تبریزیان و یکی هم اینکه یکی از مخالفین سرسخت واکسن هستن و دخترشونو واکسانشو نزدن به غیر دوتا. (اینو اصن درک نمیکنم) میگه طب اسلامی جایگزین‌های خیلی بهتری داره برای واکسن. 
راااااستی . این ادرس رو تو اینستا دنبال کنین. تو اینستا فعال هستن. شاید به خاطر همینه که مطالب مرتبط پیدا نکردین. 
پاسخ:
سپاس فراوان برای توضیحات مبسوطت. حتما دنبال می کنم :-)
من خیلی معتقدم و کلا دارو شیمیایی تا بتونم استفاده نمیکنم. خیلی جدی هم مقابله میکنم. از ماسک گیاهی پوست صورت تا تقویت اعصاب معده، چیزی رو نیاز داشته باشم، اول سرچ میکنم، بعد مراجعه به مامانبزرگم :)) بعد خرید خودش و مشورت با دکتر یا کارشناس جایی ک میگیرم. فقط حوصله میخواد. باید با مرور زمان نتیجه رو ببینی. و البته زیاده روی هم نکنی.
خلاصه که کیف میکنم با این روش زندگی. همیشه هم تو عطاریام :)))
پاسخ:
منم کلا از عطاری ها خوشم میاد. فقط کاش یکم گردگیری کنند و بیش تر بهشون برسن :))
اها راستی! از ورزش فراموش نکن. مهمترین اثرش روی روحیه ست که واقعا روحیه خوب معجزه میکنه.
پاسخ:
دو ماهی هست که همون نرمش ها و پیاده روی ها را هم کنار گذاشتم. اول به خاطر نداشتن دل و دماغ و الان هم واقعا زود خسته می شم. یکم جون بگیرم دوباره شروع می کنم
۱۵ شهریور ۹۷ ، ۱۲:۵۷ بلاگر کبیر ^_^
آیبک جانم ما هم یه دکتر مشغول به تحصیل طب سنتی این جا داریم.اسمش خانم خرمیه.تهران و خیلی شهرهای دیگه هم سفر میره.من خیلی وقت پیش تو یه پستی درمورد بیماری خواهرم نوشتم اگه یادت باشه.خوب آبجی منو کلا بهش گفتن درمان دارویی نداره و نگم از شوک و برق درمانی و این کوفتهایی که بدترشم کردن.الان یه ساله پیش همین خانم میره.خیلی دردهاش کم شدن.خیلی...

تنها بدی طب سنتی طولانی بودن دوره درمانه...
یه دوستمون هم سرطان داشت.خیلی طولانی مدت تحت نظر خانم خرمی چیز میز خورد.درمان شیمیاییش رو به کل قطع کرد.تومورش ناپدید شد.
الان دیدم نوشتی با لبنیات مخالفن.دقیقا همینجوره.خانم خرمی میگه بیشتر مرضای ما از سردی مغزمون میاد.تو رژیمی که به همه ی مراجعاش میده میگه دوغ و ترشی وحشتناکن.بعد از اونا چای.شیر رو میگه هرگز خالی نخورید.مثلا با پودر سنجد خرما یا عسل قاطی کنید.و هیچ چیز کارخانه ای رو مجاز نمیدونه.سرکه صابون روغن رب اینا رو همه رو میگه باید جایگزین سالمشون استفاده شه.
خواهرای من که خیلی راضی ان. من خودم فقط از معجزه ی آویشن و عسل موقع سرماخوردگی تجربه دارم :)
پاسخ:
ما هم خیلی کم خوراکی های کارخونه ای می خوریم. تو شهر زندگی می کنیم اما سبک غذا خوردنمون مثل کوهستان نشین هاست :))
من دانشجوی پزشکی هستم و یه چیزی که تو دانشگاه بین ما مثل حرفای ممنوعه میمونه حرف زدن از طب سنتی و درمان های گیاهیه،یعنی استادای ما واقعا داد میزدن و دعوا میکردن وقتی اسم جوشونده و عرق نعنا و اینا میاوردیم،تحلیلشونم اینه که پزشکی نوین(همونی که ما تو دانشگاه میخونیم) هیچ چیزی رو قبول نمیکنه مگر مکانیسمش مشخص باشه و ما مکانیسم اینها رو تو بدن نمیدونیم پس نمیتونیم تجویز کنیم ولی! ولی خب ما میبینیم تاثیراتی که مریضایی که رو داروهای شیمیایی هستن ولی با داروهای گیاهی و محلی خودشون خوب میشن.
تا جایی که یه جاهایی همو استادای که سرکلاس دعوا میکردن حالا تو بیمارستان اگر مریضی بگه من فلان چی خوردم خوب شدم میگه خوبه ادامه بده یا خودشون میگن ما دیدیم مریضایی که با فلان گیاه محلی هم خوب شدن.
یعنی تاثیر طب سنتی غیرقابل اغماضه
از اونورم ما یه رشته ی تخصصی داریم به اسم طب سنتی که تو کشور ما خیلی مهجوره ولی تو دنیا داره  روش مقاله کار میشه و آثار و مکانیسم داروهای محلی و سنتی رو بامقاله و کلینیکال ترایال ثبت میکنن.
در نتیجه اگر واقعا نتیجه میده و تاثیر سویی رو مشاهده نکردید...
پاسخ:
ممنون. امیدوارم تو کار و تحصیلت موفق باشی :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی