کوچ

کوچ

نویسنده ی این وبلاگ ظرفیت نظرات مخالف را دارد.
اما خون آدمی که نظراتش بوی نصیحت بدهد پای خودش است!

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است


یک هم اتاقی خوشگل داشتیم که خیلی مقید به مذهب و حجاب بود. یک بار حین بحث های اعتقادی، فرهنگی، سیاسی و... شبانه به ما گفت شما با این طرز لباس پوشیدن به پسرها یک حال مفت می دین. این واستون آزاردهنده نیست؟ ما هم جواب دادیم که کلا مردها بر اساس درجه ی سست عنصریشان ممکنه با هر چیزی حال کنن. خود تو اگه می خوای با این صورت خوشگل و صدای نازت به کسی حال مفت ندی یا بشین کنج عزلت یا نقدی حساب کن!

همون موقع ها تلفن های خوابگاه مزاحم تلفنی هایی داشت که به محض برداشتن گوشی چند تا جمله ی سک//سی سر هم می کردن و گویا از همین که این ها رو به گوش یک دختر رساندن ارضا می شدن.

کمتر از یک سال پیش دوستم منو تو یک گروه وایبری ادد کرد. میون اون همه زن یک آقای متاهل فعال بود که همیشه برای من سوال بود که این مگه خونه و زندگی نداره چرا این قدر علافه؟ چند بار هم سر صحبت رو تو خصوصی با من باز کرد. اشکالی تو این کار ندیدم چون موضوعات صحبت ما جوری نبود که من فکر کنم شاید قصدی داره. اما بعد این که گند یک چیزهایی در مورد این آقا درومد، با یادآوری بعضی حرف ها و پیدا کردن نشانه هایی فهمیدم مقصود همون صحبت کردن با دخترها بود. اگر می شد گهگاهی تیکه ها و جک های جنسی هم انداخت که دیگه فبها!

اصطلاح لاس زدن رو شنیدین؟ لاس زننده همیشه دنبال یک هَپی اِندینگ تو رخت خواب نیست. گاهی نفس لاس زدن ارضاش می کنه.

همه ی این ها رو گفتم که بگم خواهرم! اگه مثل اون هم اتاقی ما فکر حال دادن مفت و مجانی به مردی حالتو بد می کنه حواست باشه با کی داری حول موضوعات جدی و ثقیل علمی و فلسفی بحث می کنی و کجا و برای کی کامنت می گذاری. اگر هم که حال دو طرفه است که لفتش ندین زودتر برین سر اصل مطلب.

۱۶ نظر موافقین ۹ مخالفین ۰ ۲۱ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۵۶
آیبک

هیچ وقت مطمین نمیشی اصلی ترین و واقعی ترین اهداف و خواسته هات در زندگی چیه تا وقتی که به کسی یا چیزی حسادت می کنی.


۶ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۱۹ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۱۲
آیبک

می گن به بچه ها یاد بدید که "آدم ها بد نیستند، آدم ها کارهای بد می کنند".

 اگه بچه ها در کنارش یاد نگیرن که "آدم ها خوب نیستند، آدم ها کارهای خوب می کنند" تربیت ما ناقصه و مشتی ساده لوح تربیت کردیم.

۵ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۸ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۱۳
آیبک

یکی از بدترین انواع فقر، فقر همراه با سوسولیته. مثلا نگرانی که کرم ضدآفتابت پیش از واریز حقوق آخر ماهت تموم بشه، از یک جایی به بعد از شامپوت قطره چکانی استفاده می کنی، با داروخونه چی بیهوده چونه می زنی که بهت یک چشم پاک کن باکیفیت اما ارزون بده...

۸ نظر موافقین ۵ مخالفین ۱ ۰۸ مرداد ۹۴ ، ۲۲:۱۶
آیبک

آدمیزاد می تونه خیلی غیرقابل پیش بینی باشه اما اغلب مثل یک معادله است اگه بلد باشی از معلوم ها به مجهول ها می رسی و از خود سوژه هم بهتر می شناسیش. با این نگاه همه واست تبدیل به موردی برای مطالعه میشن تا موفق به کشف راه حل معادله بشی.

مثلا مدتی هست که من مشغول مطالعه روی گونه ای از آدمیزاد هستم که از هر فرصتی برای اسکی رفتن رو عن بزرگان استفاده می کنه. مثلا میگه:" کیارستمی خیلی از وضعیت سینمای ایران شاکیه. تو دورهمی دیشب می گفت." به طور نامحسوس یعنی ما با کیارستمی اینا هم پیاله و نداریم. یا "فلانی، بزرگ ترین تاجر فرش ایران رفیق فابریک بابامه" کلا اینا از خودشون چیزی ندارن. باید مثل زالو به یکی بچسبن تا هویت پیدا کنن. گونه ی جالبیه، هرچند اصلا نادر نیست.

۱۰ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۴
آیبک
جایی خوندم که دو تا پ.و.ر.ن استار به نام  بعد سه سال آشنایی و نامزدی و اینا قصد دارن که ازدواج کنن. گفتم بگم شما هم در جریان باشین.
آقاهه شرط گذاشته که خانوم نباید دیگه با مردهای دیگه پرفورم داشته باشه. خانومه رو سر دو راهی انتخاب میان عشقش و کارش که کلی واسش زحمت کشیده گذاشته. مرد است دیگر، غیرتی است دیگر.
البته آقاهه هم چنان به هنرش ادامه می ده. مرد است دیگر. خرج زندگی بر دوشش است دیگر.
۱۵ نظر موافقین ۷ مخالفین ۱ ۰۵ مرداد ۹۴ ، ۲۰:۳۱
آیبک

می خواستم از دوست پزشکم که داره تخصص هم می خونه بنویسم. از این که یک روز یک پیامی فرستاد و خدمات آرایشی را با ویزیت های پزشکان مقایسه کرد و با حساب دود چراغ هایی که خورده بود و شب هایی که کشیک ایستاده بود، این طور نتیجه گرفت که بیچاره ما پزشک ها با این ویزیت های مفتمون.

خواستم بیام این جا این طور تخلیه ی خشم کنم که آخه ابله!  با کجای مغز نداشته ات به این نتیجه رسیدی که شغلی که بابتش قسم خوردی رو با خدمات لوکسی مثل آرایشگری مقایسه کنی؟! ...و خیلی حرف های دیگه.

اما از وقتی عکس ها و سلفی های یک عده دانشجوی پزشکی رو با جسد و قلب و چشم ملت دیدم فقط عاجزانه از خداوند می خوام که ما رو محتاج این بندگان آدم خوارش نکنه.

۱۰ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۹۴ ، ۱۶:۳۰
آیبک

نویسنده ها، مترجم ها و مدرس ها همه یک یا چند واژه ی محبوب یا تکیه کلام دارن. مثلا ما یک استادی داشتیم که نود درصد جملاتش با "گویی" شروع می شد یکی دیگه بود اصلا انگار با عبارت "به مثابه ی" عشقبازی می کرد. نویسنده ای میشناسم که به گمان من "تناوردگی" واژه ی محبوبشه. تکیه کلام مرشد ما هم "گه" هست :|

حالا از وقتی تکالیفم رو فرستادم جرءت نمی کنم ایمیلمو باز کنم. می ترسم در جواب ایمیل مشق هام که این بار خیلی حساس بود و ارزیابی مرشد واسم مهم، نوشته باشه:

بسیار گه بود. دوستدارت مرشد

۱۶ نظر موافقین ۷ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۴ ، ۰۰:۵۰
آیبک