کوچ

کوچ

نویسنده ی این وبلاگ ظرفیت نظرات مخالف را دارد.
اما خون آدمی که نظراتش بوی نصیحت بدهد پای خودش است!

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

داشتند برای کلاس آموزش زبان پهلوی پوستر آماده می کردند. استادش تاکید داشت بنویسند آموزش فارسی میانه. گفتم خیلی ها ممکنه اصلا ندانند فارسی میانه دقیقا چیه اما منظور از "زبان پهلوی" را می دانند. گفت مطمینی؟ دو سال پیش یک نفر وقتی شنید ما اینجا زبان پهلوی آموزش می دهیم آمد داد و بیداد راه انداخت که زبان پهلوی؟؟ واویلا!! خلاصه زد زیر بساط همه چیز و همه را لوله کرد و رفت.

این که زور نادانی و ناآگاهی به شوق به دانستن می چربد واقعا جای تاسف و تامل دارد.

۵ نظر موافقین ۶ مخالفین ۱ ۲۷ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۵۲
آیبک
فکر می کنم قبلا هم گفتم که من از آن دسته آدم هایی هستم که حضور هیچ آدمی را در زندگی بی دلیل نمی دانم. اما تازگی ها از فکر کردن به این اعتقادم وحشت می کنم از بس که زندگی ام محل گذر و استقرار آدم های ناب، رازآلود و شگفت انگیز شده. باید مدام با خودم فکر کنم که دلیل حضور این آدم ها چیست، قرار است از هر کدام چه چیزی یاد بگیرم. راستش من برای معاشرت و آشنایی با این حجم از آدم های شگفت انگیز زیادی معمولی ام.
۳ نظر موافقین ۷ مخالفین ۱ ۲۵ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۱۶
آیبک
داشت می گفت بودایی شاید تنها دینی است که حتی در زمان بانی اش زنان اجازه داشتند در دیرها آموزش دینی ببینند و پا به پای مردان مراتب روحانیت را طی کنند.
گفتم اما بودا هم از همون اول اجازه نداد. این قدر دو زن از اعضای خانواده اش اصرار کردند تا بالاخره رضایت داد.
گفت:" داریم درباره آدم هایی که چند قرن پیش از میلاد زندگی می کردند حرف می زنیم. همین الان شماها رو ورزشگاه هم راه نمیدن".

۶ نظر موافقین ۸ مخالفین ۱ ۱۹ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۴۴
آیبک